top of page

2018

Bahçeşehir Rotary Kulübü olarak ilk kez 2011 - 2012 döneminde kulüp üyelerimizin de içinde olduğu 1 tekne ile Dolmabahçe’den hareketle Samsun’a doğru Bandırma Vapuru rotasını izleyerek yaptığımız ilk yolculukta , 19 Mayıs 1919'da 'Kurtuluş Mücadelesi' için çıkılan bu tarihi seyahati hatırlamak ve hatırlatmak istedik.

 

Güzergah boyunca konakladığımız limanlarda TC Valiliklerini, TC Kaymakamlıklarını ve TC Belediye Başkanlıklarını ziyaret ederek projemizin içeriğini ifade ettik. 19 Mayıs 2018’de  de Samsun Tütün İskelesi’nde yapılan törenlerde yerimizi alarak büyük coşkuya katkı verdik..

 

Ailelerimiz ve sevgili dostlarımızla birlikte 19 Mayıs yürüyüşünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yoğun duygularla yadettik.

 

2012 den itibaren  her yıl devam edecek olan  projemizi 2019 yılında 100. yılda 19 tekne ile 8. kez Atamızın Rotasında Samsun'a giderek gerçekleştirmek istiyoruz.Bu yüzden çalışmalarımıza başladık.

Türkiye Rotary Kulüplerinin tümünü harekete geçirmek üzere RotaAta Türkiye isimli bir komite kurarak ülkemizin her bir şehrinden deniz kara ve hava yolu ile Samsun'a doğru sel olup akacağız.

 

RotaAta Nedir?

RotaAta, insan zekasını, yaratıcılığını, cesaretini, metanetini ve idealizmini takdir etme projesidir.

RotaAta, tüm insanlığa en çaresiz durumda dahi neler başarılabileceğini göstermeyi hedefleyen bir eğitim projesidir.

RotaAta, bir ulusun küllerinden yeniden var olma kararlılığını genç kuşaklara anlatma projesidir.

RotaAta, bir ulusun çağdaşlarıyla birlikte var olma, tüm insanlıkla birlikte kucaklaşma isteğinin ifadesi projesidir.

RotaAta, bir barış, dostluk ve sevgi proje­sidir.

 

RotaAta, tüm dünyaya dünya uluslarının birbirleriyle nasıl dostluk ve dayanışma içinde olduğunu gös­terme projesidir.

RotaAta, bir küçük kıvılcımla başlayarak tüm dünyayı sara­cak ve tüm insanlığı harekete geçirecek bir heyecan projesidir.

 

RotaAta, Türk ulusunun tüm dünya uluslarına duyduğu sevgi ve dostluk duygularını pekiştirme projesidir.

bottom of page