top of page

2024

SEÇİCİ KURUL

Mehmet Altay

Rotary 2420 Bölge Guvernörü

 1976 yılında  Gazi Üniversitesi  İktisadi Ticari İlimler Fakültesinden mezun oldu.

Müşteri ilişkileri, Liderlik ve iletişim yönetimi,Satış yönetimi eğitimi, Liderlik becerileri ve Temel yöneticilik konularında sertifika sahibidir.

1982 yılında Linda Tekstil A.Ş’nde Planlama ve Satın Alma Şefi olarak  iş hayatına başladı . 1984 yılında Deva Holding’de Müşteri İlişkileri Şefi, 1987 yılında Marmara Bölge Satış Şefi, 1990 yılında Marmara ve Ege Bölgeleri Satış Müdürü, 1994 yılında Türkiye Satış Müdürü oldu. 2005 yılında emekli oldu.

Suadiye Rotary Kulübü üyesidir. Kulübü içinde aldığı çeşitli görevlerin yanı sıra, 2420 bölgede sırası ile guvernör yardımcılığı, komitelerden sorumlu bölge sekreterliği, Fon komitesi başkanlığı ile çeşitli konvansiyonlarda Komite  başkanı olarak görev aldı.  Rotary hayatı boyunca,  Significant Achievement Award; Başkanlık döneminde Bölge Birinciliği Ödülü; Bölge Kulüpler Hizmet Ödülü; Presidential Citation (Başkanlık Takdirnamesi) Ödülü; Rotary Cummunity Corps Ödülü; “End Polio Now” Uluslararası Rotary Vakfı Büyük Bağışçı Ödülü; Bölge Üstün Hizmet Ödülü; Guvernör Özel Ödüllerini aldı.

Halen Rotary 2420 Bölge Fedarasyonu Guvernörü olarak görev yapmaktadır.

Alper Mazman

Dr. Öğretim Üyesi

İstanbul Okan Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında The University of Warwick’de Kültürel İncelemeler yüksek lisans programını ve 2009 yılında da The University of Nottingham’da Amerikan Çalışmaları doktora programını tamamladı. 2011 yılında Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde başladığı akademik kariyerini doktora öğretim üyesi olarak Görsel İletişim Tasarımı bölüm başkanlığı görevi ile sürdürmektedir.

 

Binnur Bükücü

Ressam,Tezhip-Minyatür-Sanatçısı

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden 2010 yılında mezun olmuş, 2012 yılında Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Kuramı ve Eleştiri Yüksek lisans derecesi almıştır.

1998-2000 yılında Kültür Bakanlığı “Geleneksel Türk Süsleme Sanatları” sertifikası almış, 2008 yılında da *Tezhip İcra Dalında* Bakanlık Sanatçı Kartını almaya hak kazanmıştır. Tezhip, minyatür, resim dallarında eğitim ve atölye çalışmalarında bulunmuştur. Sema Nakkaşhanesinde uzun yıllardır atölye ve sergi çalışmalarına katılmaktadır. .   Otuz yılı aşkın sanat yaşamında bir çok ulusal, uluslararası, kişisel, karma sergilerde yer almıştır. Taner Alakuş minyatür atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Alkent 2000 Rotary Kulübü üyesidir.

 

Didem Kara Sarıoğlu

Dr. Öğretim Üyesi

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans programını ve 2012 yılında da sanatta yeterlik programını tamamladı. 2010 yılında Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü'nde başladığı akademik kariyerini öğretim üyesi olarak İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde sürdürmektedir.

 

Eda Çekil Konrat

Dr. Öğretim Üyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde lisansını, Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları’nda yüksek lisansını, Kocaeli Üniversitesi Plastik Sanatlar Programında ise sanatta yeterliğini tamamladı. Çekil, İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. 

Hilal Erbakan

Mimar

1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

Trot Mimari Planlama olarak kurduğu mimarlık şirketinde, 35  yılı aşkın süredir "mekanın" benzersizliğini ve "ihtiyaçların" özgünlüğünü göz önünde bulundurarak konutlar, ofisler, endüstriyel tesisler, alışveriş merkezleri, kentsel tasarım, çevre düzenleme, peyzaj ve dönüşüm projeleri için yenilikçi, ancak verimli ve ekonomik olarak uygulanabilir tasarım alternatifleri geliştiriyor.

2018 yılında   gelirleri RotaAta projesine bağışlanmak üzere basılan Tebesüm isimli bir şiir kitabı ile 2019 yılında yapılan  RotaAta yarışmaları ödülleri için önemli bir kaynak yaratmıştır. Çocukluk yıllarından itibaren şiirle gelişen  şiir yazarak  büyüyen yazın dünyasındaki çalışmaları  aralıksız devam etmektedir.

2014-2019 seçim döneminde Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilerek görev yapmıştır. 

Bahçeşehirliler Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Mimarlar Odası ile  Mimarlık Vakfı üyeliğinin yanı sıra,   Rotary 2420. Bölge  Vakfı Yönetim Kurulu Yedek  üyesidir.

2012-2014           yılları arasında Gebze Yüksek Teknoloji Eğitim Üniversitesi  Mimarlık Fakültesinde  davetli  Mimari Tasarım Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır.

Bahçeşehir Rotary Kulübü üyesidir. Kulübü içinde aldığı çeşitli görevlerin yanı sıra, 2420 bölgede   3 dönem guvernör yardımcılığı yaptı ve çeşitli komitelerde çalıştı. Rotary hayatı boyunca,  Significant Achievement Award; Bölge Kulüpler Hizmet Ödülü; Presidential Citation (Başkanlık Takdirnamesi) Ödülü; “End Polio Now” Uluslararası Rotary Vakfı Paul Harris   Ödülü; Bölge Üstün Hizmet Ödülü  ve  Guvernör Özel Ödüllerini aldı.

Halen Rotary 2420 Bölge Federasyonu Guvernör Yardımcısı ve RotaAta Komite Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Jochen Proehl

Sanatçı –Akademisyen –Küratör

1978 - 1982 Berlin Teknik Üniversitesi'nde Alman filolojisi ve tarih okudu.

1982 - 1988 HdK - Hochschule der Künste Berlin'de resim okudu (bugünkü UdK) ve „Meisterschüler“ derecesi ile mezun oldu. 1996 - 2001 yıllarında Almanya’daki Christian-Albrechts-Universität zu Kiel'de konuk öğretim üyesi ve Muthesius-Kunsthochschule Kiel‘de yedek profesörü olarak görev yaptı.

1994 yılında Schleswig-Holstein Eyalet Hükümeti tarafından Almanya Cismar Sanatçı Residansı için , 1995 yılında Stiftung Kulturfonds tarafından Ahrenshoop Sanatçı Residansı için burs aldı.

2008 - 2013 yıllarında Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Işık Üniversitesi de dahil olmak üzere İstanbul'daki farklı yüksek öğretim kurumlarında konuk öğretim üyesi ve öğretim üyesi olarak çalıştı.

2013 – 2016 yılları arasında   İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde [BAU]

"İstanbul Berlin Sanat Köprüsü" Direktörü ve "BAUART Gallery" kurucu küratörü olarak görev yaptı. 2017 – 2020 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Kültür ve Sanat Direktörülüğünü sürdürdü. 2013'ten bu yana BAU İletişim Fakültesi - Fotoğraf ve Video Bölümü ile Çizgi Film ve Animasyon Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

2022'ten bu yana BAU İletişim Fakültesi - Fotoğraf ve Video Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sanatsal çalışmalarını İstanbul ve Berlin'deki stüdyolarında gerçekleştiriyor.

Sanatsal çalışmalarını ağırlıklı olarak yurtiçi ve yurtdışında kişisel sergilerde sergilemektedir.

bottom of page