top of page

Rotamız Atamız 2024  Resim Yarışması Sonuçları 

Rotamız Atamız 2024

Proje Hikayesi:  Bahçeşehir Rotary Kulübü tarafından tekneler ile her yıl  Atamızın Rotasında Samsun’a ulaşmak ve 19. Mayıs’ın 100.yılında SaMsun’a 19 tekne ile gitmek  üzere planlanan proje   19 Mayıs 2012 de  başlamış  ve  her yıl tekrar edilmiştir.   

  • 2019 yılında yani Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ile başlayan kurtuluş mücadelemizin  100. yılında  “RotaAta Türkiye” adı ile organize edilerek  Rotary 2420-2430-2440 Bölgelerininde katılmaları ile Samsun’a  Atamızın rotasında   50 tekne ile gidişin organizasyonu yapılarak eş zamanlı olarak Türkiye genelinde  resim şiir ve kompozisyon olmak üzere 3 dalda yarişmalar düzenlenmiş, ödül  alan 12 yarışmacıya ödülleri   (“Rotamız Atamız Eğitim Bursu” ve teşekkür belgeleri)   19 Mayıs’2019 da Samsun’a ulaşan teknelerimiz karadan karşılanarak  organize edilen bir törenle Samsun’da takdim edilmiş ve öğrencilere aileleri ile birlikte Samsun’daki törenlere katılmaları sağlanmıştır.

  • 2019 tarihinden bu yana Rotary 2420 Bölge federasyonunun da bir komitesi olarak çalışan RotaAta Komitesi proje sahibi Bahçeşehir Rotary Kulübü  organizasyonu ile her yıl çeşitli proje ve etkinliklerle devam etmektedir.

2024 yılının RotaAta Proje Hedefi:    

     Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılının başladığı 2024 yılı içinde

  1. Milli mücadele ve bağımsız bir Türkiye  bilincinin çocuklarda da ve gençlerde   sağlıklı bir biçimde oluşturulması ve Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimi'nin tarihsel sürecinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi,

  2. Proje ortağı olacak kulüplerde bu coşku ve heyecanın yaratılması ve toplumumuzun geleceği olan öğrenciler ile iletişim yollarının açılması amacı ile RotaAta 2024 Ülke Genelinde Resim Yarışması düzenlemektir.

 

Proje Koordinatörü : Bahçeşehir Rotary,Rotaract ve İnteract Kulüpleri

                                     Rotary 2420 Bölge Federasyonu RotaAta Komitesi

 

Proje Ortakları        : Alkent 2000 Rotary Kulübü

                                     Bosporus Rotary Kulübü

                                     Küçükçekmece Rotary Kulübü

                                     İstanbul Okan Üniversitesi

Proje Sponsorları     : Semra Arpacı

                                      Ekin Hukuk Bürosu

                                      Işıklar Otomotiv

                                      Mesa Metal

                                 Trot Mimari Planlama

                                      Yelpaze İstanbul

Sorularınız İçin Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page